Den prevence kriminality

28. dubna 2008 v 19:51 | Kamila |  Akce sboru
Dne 27.4.2008 od 14:00 proběhl v centrálním parku Opatov Den prevence kriminality, akce se také zúčastnila naše jednotka se všemi vozy.

Doslova v obležení se tak ocitly vozy městské policie, hasičů a záchranky. Děti, ale i jejich rodiče tak měli možnost si prohlédnout vybavení, které záchranáři ke své náročné práci používají. Během odpoledne bylo možné shlédnout několik ukázek - psovodi městské policie provedli vyhledání zavalené osoby ze sutin a její předání záchranné službě, která předvedla poskytnutí první pomoci zraněné osobě. Dále pak provedli zajištění pachatele s použitím služebního psa, ukázku některých chvatů sebeobrany a zajištění řidiče motorového vozidla, který odmítal spolupráci. Následně kolegové od jízdní policie provedli seznámení se svými čtyřnohými pomocníky. Po krátké přestávce předvedli profesionální hasiči z HS-4 Chodov zvednutí vozidla pomocí vaků a práci s vyprošťovacím nářadím. Vrcholem celé akce (alespoň pro přítomné děti) bylo vytvoření pěny v podání dobrovolných hasičů z Chodova.
Zúčastněná technika
Městská policie hl. m. Prahy - Octavia combi s radarem, Citroen Jumpy - psovodi, motocykl Honda, cyklohlídka na kolech Author
HZS hl.m.Prahy - CAS 27 Dennis, VW TA-1
HZSP DP Praha - CAS 24 Scania
SDH MČ Praha 11 Chodov - CAS K25 Liaz 101, CAS 25 Škoda 706, VEA Tatra 613
Více fotek ve fotogalerii, krátkou reportáž můžete shlédnout na webu TV Metropol - Praha 11
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Křížek Křížek | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 15:25 | Reagovat

Jo jo , moje řeč

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama