Letňanský železňák 2008

25. dubna 2008 v 22:45 |  Akce sboru
Naše jednotka se v sobotu 19. 4. zúčasnila akce "Letňanský železňák" již po druhé. Začátek byl plánován na 9:00, po příjezdu a přihlášení družstev na startovní listinu se družstva přesunula na stanoviště.

První stanoviště Chodova
Jízda zručnosti.
Jako tradičně, náš nejlepší strojník Míla bez problémů projel mezi překážkami bez jediného dotknutí a zaváhání. Zastavení a couvání na přesnost se mu tentokrát povedlo na jedničku. Na závěr byla připravena výměna zadního kola na AZ 30 Ifa, na které se podílelo celé družstvo
Štafeta.
Po proskákání v gumách následovala nejnáročnější zabíračka v celé soutěži, každý musel přesunout pomocí palice pneumatiku na vzdálenost asi 3m. Následovalo rozvinutí hadice C a po výstupu na lešení následné vytažení barelu s vodou asi 30 kg. Pak ještě slézt dolů, smotat hadici, přetáhnout ručně pneumatiku a proskákat gumy na začátek. Štafeta byla zvládnuta za 24 minut.
Zásah s jedním C proudem na střechu budovy dle cvičebního řádu.
Po příjezdu si jednotka na startu přeskládala nastavovací žebřík a srovnala hadice. Po startu sestavila žebřík a provedla přechod na střechu, po zajištění C proudu vazákem následoval výstřik vody z proudnice. U tohoto stanoviště jsme museli dbát uředních předpisů "cvičebního řádu" a také se ohradit proti jeho zastaralému výkladu. Pořadatelé museli uznat naší věcnou připomínku a nezapočítat ani jeden trestný bod.
Vyproštění z budovy a následná první pomoc.
Průzkumná jednotka Košárek, Stárek v dýchací technice, vybaveni jedním C proudem a bourací sekerou, provedla průzkum v zakouřené jednopatrové budově. V přízemí byla nelezena jedna nadýchaná osoba a v prvním patře pod pohovkou druhá. Osoby byly vyvedeny ven, kde byla provedena jejich resuscitace, simulovaná na tzv. Andule. Po ukončení zásahu bylo zjištěno, že se v budově nachází další osoba, která byla schovaná v papírové krabici 1 x 1 m. Za toto pochybení jsme dostali 100 trestných bodů.
Hašení džberovou stříkačkou.
Náš velitel družstva Jiří Košárek pomocí VRVN rozpáral kapotu vozu za 30s. Celá jednotka se zapojila do náročného hašení džberovou stříkačkou na čas. Voda byla přenášena přes plot po nastavovacim žebříku v plastových nádobách z blízkého rybníčku.
Řezání motorovou pilou.
Naše družstvo věnovalo tentokrát větší pozornost řezání kulatiny na čas a hlavně na přesnost. Na druhý pokus se podařily jen 2 jemné zářezy asi do 2mm. Dalším úkolem bylo přeřezání kulatiny pomocí pily, zvané kaprovka. Pak už jen proběhnout po vyznačené trase a přinést na nosítkách zraněnou osobu. Zde nám bylo vyčteno, že jsme nosítka se zraněnou osobou otáčeli hlavou napřed až za domečkem a ne v místnosti, kde se propadala podlaha a na otáčení bylo málo místa.
Při vyhlašování výsledků se naše jednotka stále divila , že nás ještě nevyhlásili a ono nakonec druhé místo. Všichni jsme byly překvapeni takovým dokonalým umístěním a rázem zavládla dobrá nálada.
Výsledková listina III. ročníku Letňanského železňáka 2008
1. Letňany
2. Chodov
3. Miškovice
4. Březiněves
5. Lány
6. Zbraslav
Více fotek ve fotogalerii.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama