Stáž na stanici HS 7 (duben)

13. dubna 2008 v 20:33 | Košárek |  Výcviky
Dne 12.4.2008 se naše jednotka zúčastnila stáže na stanici HS-7 Smíchov. Zúčastnili jsme se v počtu 1+5 s technikou CAS-25 LIAZ, stáž proběhla za směnu "A" (velitel Petr Vitásek).

Velitel - Jiří Košárek, strojník - Karel Stárek, Filip Stach, Tomáš Vácha, Jiří Voběrek, Kamila Drábková
Vyjeli jsme celkem ke třem poplachovým událostem (technickým zásahům).
První případ
V 17:20 jsme společně s 1. družstvem a RZA vyjížděli k tragické dopravní nehodě na dálnici D-5 u Rudné u Prahy. Na místě jsme pomáhali ZZS se zraněnými a s řízením dopravy.
Druhý případ
Ve 23:47 jsme vyjeli k případu s 2. družstvem a AZ 30, jednalo se o otevření bytu v 5 patře v ulici Lohniského. Zde ze stoupaček vytékala voda a protékala do spodních bytů, naše jednotka byla ponechána velitelem zásahu na místě v záloze pro případ dalšího nasazení.
Třetí případ
Ráno krátce před koncem směny jednotka vyjela s 1. družstvem a jeřábem (Krakenem) do ulice Bucharova opět k dopravní nehodě osobního automobilu. Na místě jsme pomáhali s řízením provozu v místě nehody. Jednotka pomohla s převrácením vozidla v příkopu zpět na kola a následně při vyprošťování vozu jeřábem zpět na komunikaci.
Všichni zúčastnění členové prokázali svou připravenost při těchto událostech a nahlédli do každodenního života na hasičské stanici. Vyzkoušeli si jízdu v koloně na signál.
Zvláště pak musím pochválit strojníka Karla Stárka za vynikající řidičské umění při jízdách k případům a dále pak Kamilu Drábkovou za chlapský a profesionální přístup, ačkoliv je žena. Naše LIAZka se statečně držela v těsném závěsu za vozy profesionálních hasičů.
Více fotek ve fotogalerii.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama