Záchrana Lucerny

6. srpna 2008 v 17:24 | Všéťa |  Výjezdy
Naše výjezdová jednotka byla povolána dne 27.7. 2008 v 10:07 k případu čerpání vody v paláci Lucerna ve Štěpánské ulici.

Jednotky HZS řešily tento případ již od ranních hodin. Více na HZS Praha.
Kvůli stále stoupající vodě bylo na operačním středisku rozhodnuto, že budou povolány jednotky SDH, disponující plovoucími čerpadly MACXIMUM.
Na základě SMS výzvy z operačního střediska vyjela naše jednotka k případu s technikou CAS 25 LIAZ 101 a VEA Tatra 613 + 2 x plovoucí čerpadlo MACXIMUM. Výjezd byl opravdu v rekordním čase 2 minut, protože jsme na zbrojnici hodnotili ranní výcvik NDT; tento proběhl na stanici Hostivař HZSP DP Praha. Po nazbrojení druhého čerpadla do velitelské Tatry 613 mohla naše jednotka vyrazit.
Na místo zásahu jsme dorazili za 8 minut jako první z jednotek SDH. Po nahlášení se veliteli zásahu jsme připravili obě čerpadla a několik hadic B do pohotovostního stavu. Čerpadla byla posléze nasazena v suterénních prostorách paláce Lucerna. Na místě zásahu naše jednotka spolupracovala s příslušníky HZS Praha a poskytla jim dvoje rybářské kalhoty, tzv. prdelačky.
Z rozhodnutí velitele zásahu se ve 13:15 naše jednotka mohla vrátit zpět na základnu. Po vynesení obou čerpadel z místa zásahu a opětovném nazbrojení na techniku jednotka opustila místo zásahu, na místě byly ponechány 3 hadice B pro potřeby HZS Praha.
Po návratu na základnu ve 13:37 bylo provedeno dozbrojení techniky a dolití PHM do čerpadel. Po nahlášení kilometrů na operační středisko byla naše jednotka znovu zařazená do výjezdu.
Vice fotografií najdete ZDE.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama