Jak utopit dr. Šediváčka aneb cvičili jsme na ledě :-)

19. února 2012 v 20:17 | Mates, Ptakoun |  Výcviky
Na čtvrtek 16.2. byl velitelem naplánován výcvik na téma záchrana topící se osoby v zamrzlé vodní ploše. Jinými slovy osoba si takhle kráčí po rybníku, když se náhle pod ní proboří tenký led.
Vedení výcviku se ujali naši HZS-pozitivní členovci Franta s Milanem a po vyřezání díry do ledu v trojúhelníkovém tvaru byl náš člen Ondra Šedivý použit jako tonoucí osoba. Byl vybaven vhodným neoprénovým oblekem a záchrannou vestou a je třeba konstatovat, že úkolu se zhostil zcela dobrovolně a ještě se aktivně podílel na sehnání onoho neoprénového obleku, bez kterého by to nejspíš s tou dobrovolností asi nebylo tak žhavé Mrkající.

Poté začal výcvik, kdy za použití jednoho dílu nastavovacího žebříku a sekyrek se zachránce plížil vpřed, směrem k otvoru, kde se pohupoval Ondra asi jako bojka (Tereza promine, ale může být nakonec ještě ráda Smějící seSmějící se).
Šlo tedy o činnost, kdy se mrskal hasič na žebříku a lovil utopence, který, naveden, tropil naschvály - jako že nespolupracoval, otáčel se tak, aby nešel dobře uchopit ap. Prostě vůbec nespolupracoval a ještě se ksichtil, že mu není zima. Celá tato akce začala velmi zajímat i okolo chodící civilisty, kteří tak přestávali chodit a sledovali pokusy našich členů při hře "Vylov si svýho Šediváka" Úžasný. Vše navíc zpestřoval svými vtípky jako již tradičně Fíšák, který škodil v tom smyslu, že když už se někdo doplížil k otvoru, tak ho zase lanem potáhl zpět. Jenže došlo i na něj a na žebříku se k otvoru nakonec dostal jen proto, že chudák figurant už začínal připomínat zmrzlé sobolí lejno. Po posledním výlovu již docela realisticky vypadajícího "Modrofialováka" byl prostor, ač blízko u břehu a s malou hloubkou, několikanásobně ohraničen výstražnou páskou, aby si nikdo nedobrovolnou koupel nevyzkoušel v praxi, než voda opět dostatečně zamrzne. Pak se vše sbalilo a s pocitem dobře provedeného výcviku se odjelo zpět na základnu.


Dojmy z výcviku jsou asi takové, že lze konstatovat bezchybnou část jak teorie tak i více méně následné praxe. Je velký úspěch, že Ondru nikdo neutopil, což sice zdánlivě nešlo, protože měl na sobě kromě obleku i vestu, nicméně zastrčenému pod led by mu byla platná asi jako Všetek v mléčném baru Úžasný.
Podmínky se jevily jako velice nepříznivé, protože byla zima a mokro, což není dobrá kombinace, bohužel v létě se špatně vyřezává díra do ledu. A to je neoddiskutovatelný fakt v našich podmínkách, protože na stadionu se v ní zase blbě plave. Nicméně právě proto se podobné akce dělají, neb není nad to zjistit, že do rukavic s dlouhou manžetou ledová voda stejnak pokaždé nateče, ať se dělá, co se dělá a že se toho ani v zimě alespoň na pár minut netřeba bát. Stejně tak si členovci (alespoň ti příslušně vybavení) ozkoušeli, že válet se v rozmáčené břečce na ledě není v kvalitním bojáku žádný problém ve smyslu nějakého promočení. Nikdo neutopil ani baterku, sekyrku, pták dokonce ani vysílačku, přestože tahal utopence natřikrát a ještě jednou nakonec, aby si to pořádně zapamatoval Mrkající.

Už se všichni těšíme na nácvik vyprošťování osoby ze studny, Ondra se vejde i do vrtu pro tepelná čerpadla, kdyžtak ho trochu namažem... Smějící seSmějící seSmějící se

Komu není zima už teď, může se podívat na pár fotek ve fotogalerii. Sice jsou tentokrát jen z mobilu, ale aspoň jsme neutopili žádný foťák.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Šárka Šárka | 19. února 2012 v 21:42 | Reagovat

Krásně a vtipně napsané :)

2 Mates Mates | 19. února 2012 v 22:01 | Reagovat

že děkujou až se řervenaj....

3 Mates Mates | 19. února 2012 v 22:02 | Reagovat

[2]:červenaj

4 Bojka Bojka | 22. února 2012 v 9:56 | Reagovat

Bojka promine, moc hezký článek a bezva výcvik :-)

5 Ptakoun Ptakoun | 24. února 2012 v 5:04 | Reagovat

[4]: Bojka může bejt ráda, že tam nemusela plavat místo Ondry :D  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama