Srpen 2015

Sucho, sucho a zase sucho. Porosty hoří...

11. srpna 2015 v 20:19 | ptakoun |  Výjezdy
Tři výjezdy za několik posledních dní má za sebou naše CAS32 Tatra 815. Ale nejen ona, v akci bylo i Iveco a Transit...


První výjezd nás ve středu 5. srpence zavedl na "oblíbenou" adresu Výstavní - u konečné autobusu. Tam už by naše Tatra dojela snad i bez řidiče Usmívající se. Ve spolupráci s útvarovými jednotkami z HS4 Chodov a HS5 Strašnice a dobrovolnými kolegy z JSDH Horní Měcholupy, JSDH Kunratice a JSDH Kolovraty jsme opětovně doplňovali vodu prvosledovým jednotkám HZS Praha.

Druhý výjezd o dva dny později byl výjimečný tím, že naši jednotku zavedl mimo hlavní město. To se zase tak často nestává a pokud už k tomu dojde, svědčí to o mimořádnosti situace na místě zásahu. Tentokrát vyjely ve večerních hodinách obě naše cisterny až do Světic, kde došlo odpoledne k rozsáhlému požáru lesa, který se díky nedostatku vody dlouho nedařilo zdolat. Na místě zasahovaly i dva vrtulníky, útvaroví hasiči ze středočeského kraje a samozřejmě i velká spousta dobrovolných jednotek ze širokého okolí. Z Prahy se zásahu kromě naší jednotky účastnili i kolegové z JSDH Kolovraty a JSDH Kunratice. Podrobnosti o zásahu včetně fotek najdete zde.

Třetí zásah (10. srpna) jsme pro změnu měli takřka za humny - tentokrát hořel porost na kraji Milíčovského lesa u rybníka Homolka. Operační středisko HZS Praha, vědomo si současné situace, vyslalo na místo kromě útvarových cisteren z HS 4 Chodov i tři dobrovolné jednotky - JSDH Chodov, Kunratice a Kolovraty, které zde zasahovaly s pěti velkými cisternami a jedním dopravním automobilem. Požár, i díky včasnému nahlášení, nestačil napáchat výraznějších škod a rozšířit se na blízké pole i do lesního porostu. Na místě jsme doplnili vodu útvarové jednotce a podíleli se na dohašovacích pracích (viz foto).

V současném počasí je riziko požáru vyschlých porostů extrémně vysoké a proto jsme rádi, že si občané všímají situace kolem sebe a nebojí se zavolat na tísňovou linku hasičů - 150.

Několik fotografií - zejména z posledního zásahu - najdete v naší fotogalerii. Autorem byli tentokráte Dalibor Fabian a ptakoun.